Studenci o zarządzaniu państwem

borkowskapaulinaDSC_0154

Zapytaliśmy naszych studentów zarządzaniu państwem, co myślą o tym kierunku i dlaczego warto na nim studiować. Poniżej prezentujemy ich wypowiedzi:

Więcej zdjęć studentów zarządzania państwem znaleźć można w nowej galerii: Studenci Zarządzania Państwem

Monika Bąkowska i Karolina Głodek  studentki I roku Zarządzania Państwem

Kierunek Zarządzanie Państwem na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza to nie tylko wytężona praca i nauka. To także wspaniali ludzie, którzy tworzą niezwykły klimat i atmosferę oraz sprawiają, że zawsze chętnie jedzie się na zajęcia. Dzięki studiom na tym kierunku zyskać można nie tylko wiedzę, umiejętności i wykształcenie, ale także znajomych i bliskich przyjaciół, którzy niewątpliwie wniosą wiele radości i niezwykłych chwil przeżytych razem do Waszego życia oraz pokażą Wam inne postrzeganie świata, który was otacza i sprawią, że zaczniecie go pojmować zupełnie inaczej. Kiedy zaczniecie w siebie wątpić, dodadzą sił, a sukcesy  będą świętować razem z Wami bo będzie on wspólną zasługą. Warto tu studiować! Nie tylko dla wykształcenia, ale także dla rozwoju samego siebie i poznania osób, które sprawią, że Wasze życie stanie się jeszcze barwniejsze i o wiele bardziej interesujące.

Igor Stobiecki, student I roku Zarządzania Państwem

11139391_882195931842595_8894738761399634194_n (1)

Wiele osób słysząc nazwę naszego kierunku zadaje pytanie „Będziesz prezydentem?”, jednak nasz kierunek nie kształci tylko przyszłych prezydentów. Zarządzanie państwem stwarza dużo większe możliwości, kierunek ten łączy w sobie wszystko co najlepsze w naukach politycznych. Nasz kierunek przyciąga studentów również tym, że dzięki systemowi dwuletnich praktyk przygotowuje  do pracy w sądach, urzędach i innych jednostkach administracji publicznej.  

Studenci na Zarządzaniu Państwem mogą nie tylko poznawać nauki polityczne. Wydział oferuje wiele dodatkowych możliwości pogłębiania swoich zainteresowań, zdobywania dodatkowej wiedzy czy aktywności w różnego rodzaju kołach naukowych. 

 

 

 

 

Matylda Połeć, studentka II roku na kierunku zarządzanie państwem

matylda_polec

Zarządzanie państwem wyróżnia się na tle innych kierunków. Na I roku studiów oferuje swoim studentom szeroki wachlarz przedmiotów z dziedziny nauk społecznych. Pomaga to odkryć zainteresowania i ukierunkowuje na przyszłość. II i III rok studiów to już nie tylko zajęcia teoretyczne, ale blisko 1000 h praktyk! Kierunek ten stawia na kształcenie dualne, które moim zdaniem stanowi przyszłość szkolnictwa wyższego. Dlatego też gorąco polecam Zarządzanie państwem na WNPiD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>