Specjalności

W ramach kierunku ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM proponujemy studia na trzech specjalnościach:

Administracja publiczna

Praca na każdym stanowisku w instytucjach rządowych czy samorządowych wymaga szerokiej wiedzy z zakresu administracji. Umiejętności z tego obszaru przydają się również w pracy w organizacjach pozarządowych, takich jak fundacje czy stowarzyszenia. Wybierając tę specjalność poznasz szczegółowo ustrój samorządu terytorialnego czy reguły prawa pracy, zgłębisz też tajniki zamówień publicznych oraz zarządzania kryzysowego. Nie zabraknie również przedmiotów poświęconych strategicznemu planowaniu rozwoju lokalnego i regionalnego, marketingowi lokalnemu czy wreszcie savoir vivre’owi w administracji publicznej oraz technikom negocjacyjnym. Ta specjalność da Ci możliwość zdobycia kompletnej wiedzy i szeregu cennych kompetencji niezbędnych w pracy na każdym szczeblu w instytucjach państwowych i samorządowych. Jeśli po studiach chcesz znaleźć pracę w adminsitracji publicznej, która jest jednym z największych pracodawców w Polsce, powinieneś wybrać tę specjalność.

Zarządzanie funduszami i projektami Unii Europejskiej

Unia Europejska nieustannie się rozwija, przyjmując nowych członków i poszerzając zakres swojej działalności. Do Polski ciągle płyną duże dotacje, bez których trudno dziś sobie wyobrazić dynamiczny rozwój naszego kraju. Na rynku pracy występuje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie funduszy europejskich, świetnie zorientowanych w temacie pozyskiwania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków UE. Dlatego tworzymy specjalnie dla Ciebie specjalność, która pozwoli Ci zdobyć pełną wiedzę prawną (system prawny UE, prawo w zarządzaniu projektami UE) oraz pomoże w umiejętnym poruszaniu się po unijnej rzeczywistości projektowej (programy i fundusze UE, zamówienia publiczne w projektach UE, zarządzanie projektami strukturalnymi, infrastrukturalnymi, społeczbymi oraz projektami w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej). Kompleksowo przedstawimy też kwestie kontroli i monitoringu w projektach UE, a także duży nacisk położymy na Projekt design. Jeśli po zakończeniu edukacji chciałbyś pracować przy realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym, powinieneś wybrać tę specjalność.

Zarządzanie wizerunkiem w instytucji publicznej

We współczesnym świecie niemożliwe jest sprawne i efektywne zarządzanie instytucjami publicznymi, jeżeli pominie się kwestie związane z kształtowaniem ich wizerunku. Studia na specjalności zarządzanie wizerunkiem w instytucjach publicznych gwarantują zdobycie szczegółowej i profesjonalnej wiedzy, a nabyte umiejętności można wykorzystać nie tylko w sektorze publicznym, ale także w szeroko pojmowanym biznesie i otoczeniu społecznym. W ramach tego modułu można dowiedzieć się czym jest dostęp do informacji publicznej, czyzarządzanie informacją w środowisku medialnym, poznać tajniki dobrej i skutecznej komunikacji, a także uzyskać szczegółową i kompletną wiedzę z zakresu skutecznych negocjacji. W planie zajęć przewidywane są warsztaty przygotowujące do pracy rzecznika prasowego czy specjalisty w zakresiepublic relations. Ważnym uzupełnieniem tego profilu kształcenia będą zajęcia zautoprezentacji, komunikacji wizualnej, ale także retoryki i erystyki. Liczysz na ciekawą, ekscytującą i wymagającą pracę – wybierz ten właśnie profil.

Szczegółowe informacje na temat zajęć na ZARZĄDZANIU PAŃSTWEM i poszczególnych specjalnościach znajdziesz w PROGRAMIE STUDIÓW I STOPNIA.

Informacje na temat efektów kształcenia na kierunku ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM znajdziesz tutaj:  EFEKTY – STUDIA I STOPNIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>