Dla kogo?

Marzysz o karierze w instytucjach publicznych? Pasjonuje Cię zarządzanie? Myślisz ofunkcjach kierowniczych i menedżerskich w sektorze publicznym? Jeśli tak – dołącz do nas i wybierz unikalny kierunek ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM! Zyskasz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są niezbędne przy wykonywaniu obowiązków zawodowych w administracji rządowej, samorządowej oraz innych instytucjach publicznych i społecznych. W trakcie trzech lat nauki poznasz wybrane elementy wiedzy o państwie, polityce, administracji oraz zarządzaniu publicznym, a także podstawową wiedzę z zakresu prawa i ekonomii.

Dzięki połączeniu wybranych treści nauczania z kilku dotychczasowych kierunkach studiów, co umożliwia obowiązujące obecnie prawo o szkolnictwie wyższym, otrzymasz sprofilowane wykształcenie umożliwiające podjęcie pracy zawodowej w szeroko rozumianym sektorze publicznym nowoczesnego państwa, a także instytucjach prywatnych współpracujących z tym sektorem.

Dzięki temu kierunkowi:

  • zgłębisz tajniki funkcjonowania instytucji rządowych, samorządowych i społecznych;
  • zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia projektów i kierowania organizacją;
  • nauczysz się, jak reagować w sytuacjach trudnych i kryzysowych;
  • zdobędziesz realne umiejętności w trakcie realizacji rozbudowanego programu praktyk w sektorze publicznym.

Weź sprawy w swoje ręce i rozpocznij studia na kierunku ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM. Sam zdecyduj w czym chcesz się specjalizować:

  • administracja publiczna
  • zarządzanie funduszami i projektami Unii Europejskiej
  • zarządzanie wizerunkiem w instytucji publicznej

ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM to absolutnie nowy kierunek w Polsce po raz pierwszy oferowany w takiej formule przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Studia na tym kierunku charakteryzują się możliwością zdobycia unikatowej wiedzy od najlepszych specjalistów w dziedzinie zarządzania sektorem publicznym. Nowością jestrozbudowany system zdobywania umiejętności praktycznych w instytucjach publicznych, dzięki którym już w trakcie studiów zdobędziesz doświadczenie zawodowe!

Wybierz ZARZĄDZANIE PAŃSTWEM i dołącz do nas! Zostań członkiem społeczności akademickiej jednego z najlepszych Uniwersytetów w Polsce o blisko stuletniej historii. Dziś liczy się nie tylko wyższe wykształcenie, lecz także to, gdzie uzyskałeś dyplom. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to renomowana uczelnia, która łączy w sobie akademicką tradycję z nowoczesnymi metodami nauczania. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, które w połączeniu z wiedzą ekspercką wykładowców, nowoczesnymi salami wykładowymi, własnymi studiami – telewizyjnym i radiowym oraz bogato wyposażonymi pracowniami komputerowymi pozwolą Ci zdobyć wiedzę i umiejętności, które zapewnią zatrudnienie w wielu branżach.